کاربرد قوطی استول

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که کاربرد قوطی استول چیست؟ اگر شما اطلاعات کمی درباره این قوطی­ها داشته باشید خواهید دید که کاربردها فراوانی دارند. البته که نوع عملکرد و کاربرد آنها رابطه مستقیم با انواع آنها دارد. ما در این مقاله به صورت کامل و جامع کاربردهای قوطی استول را به شما معرفی می­کنیم؛ اگر می­خواهید با کاربردهای این قوطی آشنا شوید بهتر است که تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. قبل از هر چیز بهتر است که کمی با این قوطی آشنا شوید و بدانید قوطی استول چیست؟

 

قوطی استول چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم کاربرد­های این قوطی را به شما معرفی کنیم بهتر است که درباره آن کمی بیشتر بدانید. قوطی استول یکی از ملزومات آزمایشگاه­های پزشکی می­باشد. همانطور که اشاره کردیم هر آزمایشگاه موظف است که بسته بر نیاز خود از این قوطی­ها داشته باشد و در اختیار بیمار قرار دهد. قوطی استول آزمایشگاهی، ظرفی پلاستیکی است که معمولا به دو شکل استریل و غیر استریل در بازار موجود است. این ظروف به دلیل اینکه برای نمونه گیری از مدفوع مورد استفاده قرار می­گیرد باید استریل باشد. بیشتر مراکز پزشکی از نوع استریل این قوطی استفاده می­کنند. قوطی استول غیر استریل ممکن است دارای ویروس، میکروب، باکتری و…. باشد که تمام اینها ممکن است در آزمایش اخلال ایجاد کند. البته نوع غیر استریل نیز کاربردهای زیادی دارد. ما در ادامه مقاله سعی می­کنیم تا با تفکیک کامل کاربرد قوطی استول یا ظرف نمونه گیری را به شما بگوییم.

 

 

 

کاربرد قوطی استول

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم کاربرد این ظرف برای نمونه گیری مدفوع است. در واقع این طرف با ویژگی­هایی که دارد به بیمار در جمع آوری نمونه مدفوع کمک می­کند. مهمترین کاربرد قوطی استول جمع آوری نمونه مدفوع است. این ظرف تقریباً یک کاربرد دارد و آن هم جمع آوری نمونه مدفوع است. ما در قسمت قبل به قوطی استول غیر استریل اشاره کردیم؛ یکی از کاربردهای قوطی غیر استریل این است که شما می­توانید از آن برای جمع آوری نمونه خلط سینه استفاده کنید. این موضوع را هم باید بگوییم که در بعضی از این قوطی­ها قاشقک متصل وجود دارد و بعضی دیگر این قاشقک را ندارد. برای جمع آوری نمونه­هایی مانند خلط و… از قوطی استول بدون قاشقک استفاده می­شود. البته شما می­توانید از مدل قاشقک دار استفاده کنید. سایت ما اولین عرضه کننده قوطی استول با قاشقک جدا شونده است.

 

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم کاربرد اصلی این قوطی برای نگهداری و حمل نمونه مدفوع است. البته در بعضی از آزمایشگاه­ها نمونه اسپرم را هم در این قوطی­ها نگهداری می­کنند. بعضی دیگر از آزمایشگاه­ها نمونه خلط گلو، خلط سینه را هم درون همین ظروف نگهداری می­کنند. البته جنس این قوطی­ها بسیار مهم است و شما نمی­توانید هر ماده­ای را در هر قوطی نگهداری کنید. شما باید از قوطی با جنس مشخص استفاده کنید تا با مواد درونی واکنش منفی نشان ندهد. ما در ادامه انواع قوطی استول را به صورت مختصر به شما توضیح می­دهیم تا بتوانید راحت­تر با کاربرد آنها آشنا شوید.

 

انواع قوطی استول

همانطور که ما در تمام مقالات خود به این موضوع اشاره کردیم، هر فرد بر اساس نیاز خود قوطی استول را دسته بندی می­کند. به عنوان مثال بعضی از افراد این ظروف آزمایشگاهی را بر اساس استریل بودن یا نبود آن دسته بندی می­کنند. طبق نظر بیشتر افراد درست ترین دسته بندی، دسته بندی بر اساس میزان ظرفیت قوطی است. ما در یکی از مقالات خود اشاره کردیم که این قوطی­ها بر اساس میزان ظرفیت دسته بندی می­شوند. اما حال می­خواهیم بگوییم که دسته بندی بر اساس استریل یا غیر استریل بودن نیز صحیح می­باشد. این دسته بندی نیز مورد تایید بیشتر متخصصان است. در واقع این دسته بندی کاربرد بیشتری دارد و می­تواند کار شما را راحت­تر کند. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع قوطی استول بیشتر آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید تا کاربرد قوطی استول را بیشتر درک کنید.

 

استریل یا غیر استریل

یکی از مهمترین نکات حین تهیه قوطی استول این است که بر اساس نیاز خود، مدل استریل یا غیر استریل آن را تهیه کنید. ما به شما پیشنهاد می­کنیم که نوع استریل قوطی استول را تهیه کنید؛ این کار شما می­توانید تمام آزمایشات خود را پوشش دهید. همانطور که در قسمت قبل مقاله اشاره کردیم؛ بسیار مهم است که قوطی استول شما استریل باشد یا غیر استریل، در واقع اگر قوطی شما استریل باشد در آزمایشات جواب دقیق­تری دریافت خواهید کرد. البته بعضی از این قوطی­ها بخاطر جنسی که دارند قابلیت این را دارند که با اتوکلاو استریل شوند. قوطی استول غیر استریل دارای میکروب، انواع باکتری­ها، انواع ویروس­ها و… است که تمام اینها ممکن است در جواب آزمایش شما اختلال ایجاد کند.

 

میزان ظرفیت

یکی از نکات مهم این است که بدانید میزان نمونه مورد نیاز آزمایشگاه شما چقدر است. در واقع ممکن است شما برای آزمایشات خود نیاز به میزان نمونه زیادی داشته باشد؛ در این شرایط شما باید مدل 30 میلی لیتر را تهیه کنید. کاربرد قوطی استول بسیار زیاد است و به همین دلیل دارای دو نوع 15 و 30 میلی لیتری است. دکتر متخصص بر اساس نیاز بیمار ممکن است یکی از دو مدل 30 یا 15 را به بیمار تحویل بدهد. قاشقک­های این ظروف بسته بر نوع و میزان ظرفیت قوطی ممکن است سایز مختلفی داشته باشد. در واقع در مدل 30 میل قاشقک بزرگ­تر است. البته شما می­توانید قوطی استول با قاشقک جدا شونده تهیه کنید. میزان ظرفیت تاثیر مستقیم بر روی کاربرد قوطی استول دارد. در ادامه همراه ما باشید تا نکته مهم درباره کاربرد قوطی استول به شما بگوییم.

 

قوطی استول از چی تولید میشه؟

جنس این قوطی تاثیر بسیار زیادی بر روی کاربرد قوطی استول دارد. در واقع جنس این قوطی باعث می­شود که شما بتوانید نمونه را برای زمان بیشتری نگهداری کنید. البته جنس این قوطی­ها تاثیرات خیلی بر روی نمونه دارد. این قوطی­ها معمولا از جنس در دو جنس پلی ‌پروپیلن و پلی‌ اتیلن تولید می‌ شود. جنس بیشتر این قوطی­ها این قابلیت را دارد که شما بتوانید بر روی آن برچسب نصب کنید یا به اصطلاح شما می­توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب یک برچسب بر روی قوطی نصب کنید.

امتیاز ۵ از ۵ – ۶ رای
spinner در حال ثبت رای

در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم.

برای مشاوره و پیگیری سفارشات خود می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۷۷۳۲۱۶۸۰ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × پنج =